גדעון רייכר נלחם בשבילכם!

5 באפריל 2012

קנס שזכה לתחיית המתים

Filed under: דוחו"ת וקנסות,עיריית תל אביב — תגיות: , , — גדעון רייכר @ 22:17

הילי, צברית חביבה  שעקרה ממולדתה כבר למעלה מעשור עד לסן דייגו הרחוקה  ביקרה לאחרונה  בישראל במנהגה מדי שנה ופקדה את משפחתה  הענפה.  בשובה לנתב'ג על מנת להמריא למחוז חפצה עוכבה ע'י שוטרי משטרת הגבולות שאסרו עליה את הטיסה ותבעו 3000 שקלים במזומן על מנת לפרוע את חובה עבור חנייה אסורה באחד מרחובות תל אביב העמוסה. הילי כמעט איבדה את הכרתה מחמת התדהמה כאשר גילתה כי  מדובר בחוב של 70 שקלים לעירייה  ואשר נולד לפני 22 שנה. לאחר ששלפה את ארנקה ובטרם שבה לטיסה  נתבשרה כי טרם שילמה את מלוא החוב ובשובה בפעם  הבאה לביקור  במולדתה יהיה עליה להשלים את המיכסה.

כיצד זכה חוב עתיק יומין לעדנה והתחדשות מפתיעים? מסתבר כי עיריית  תל אביב מסרה את הטיפול בפרשה המסעירה של עבריינית החנייה בידיו של משרד עורכי דין המתמחה בגביית חובות אבודים. התמיהה היא גדולה. אמנם העיריה פועלת כהלכה כאשר היא מונעת חנייה אסורה ופרועה ולאחרונה אף חשפה התקשורת את העובדה המעציבה כי קציני משטרה ושרים עתירי שררה חונים בחניית נכים ללא שמץ של בושה . אכן נחוצה יד חזקה ושרירית על מנת לעקור את הנגע שמונע נסיעה חלקה בעיר העברית הראשונה אבל העובדה שאחרי 22 שנה עדיין אין מניחים  לאזרח מחוב שטרם ניפרע – מדאיגה. מדוע לא הפעילו הרשויות במהלך חדשים ואף שנים אכיפה יעילה על מנת לבצע גבייה סמוך לביצוע עבירת החנייה ?  רדיפה אחרי חצי שנות דור מלמדת על אוזלת יד וגם על התעמרות מוזרה שאין לה אח ורע בשום מדינה מתוקנת המכבדת את אזרחיה על אף שחטאו בחנייה אסורה , או שלא שולמה במועדה.

עיון בסדר הדין הפלילי הנוהג במדינה מגלה כי אין להעמיד אדם לדין בשל פשע שדינו  מיתה או מאסר עולם אם עברו עשרים שנה מאז ביצוע העבירה. רק החוק בעשיית הדין בנאצים ועוזריהם  גובר על חוק ההתיישנות הזה. בכל פשע אחר ניתן להעמיד אדם לדין עד חמש שנים מאז ביצוע העבירה וחטא רק שנה אחת מהיום שבוצע ואילו  חנייה שלא שולמה איננה מתיישנת  במדינתנו לעולם.

 הדעת אינה סובלת את העובדה שהשלטונות שנרדמו בשמירה רודפים אחר אזרח  וגוררים אותו ממטוס בעזרת אנשי משטרה חמושים על אי תשלום חוב  של 70 שקלים שמלאו לו 22 אביבים.

עירית תל אביב הגיבה לטענה וקבעה כי היא מגובה בתקנה המאפשרת לה  לבצע את המעשה הנורא.  אנחנו , אזרחים תמימים, בכל זאת סבורים כי התרשלות בגביית אגרה או קנס איננה מקנה לרשות סמכות לשלוף את נשק יום הדין מתוך ארכיונה.  עליה לייעל  את מערכת האכיפה במועדה  כך שתימנע מאתנו אותה בושה הכרוכה ברדיפה נטולת כל הגיון  ומחשבה. המחוקק אף הוא צריך לתת את דעתו על מניעת הפעלה כוחנית ומוגזמת של ממלכת הקנסות והחנייה ברשויות המקומיות ולעקר באמצעות חוק את האפשרות לרדוף  בעל רכב עד קץ כל הדורות.

אין תגובות »

אין תגובות.

פיד RSS של התגובות על פוסט הזה TrackBack URL

כתיבת תגובה

Powered by WordPress